Jen málokterá seriálová dvojka z osmdesátých let je tak proslulá.
Seriál Dempsey a Makepeaceová vznikl ve Velké Británii a na obrazovce se udržel tři řady. Konkrétně vzniklo třicet epizod. Projekt byl vysílán v letech 1985 - 1986.
Tvůrci se rozhodli, že vsadí na osvědčený recept, přivedou na obrazovky dva charakterově velmi odlišné hrdiny, stejně jako tomu bylo například v Profesionálech. Konkrétně zvolili divokého amerického detektiva a sofistikovanější britskou bojovnici proti zločinu.
A rozhodně to byl moudrý krok, protože chemie mezi oběma představiteli fungovala. A nejen na place, v roce 1989 se herci vzali.
Michael Brandon/James Dempsey
Americký rodák si Velkou Británii oblíbil a tak se rozhodl, že v ní zůstane. A nebyl to špatný krok. Kromě toho, že si zde našel životní lásku, tak o práci rozhodně nemá nouzi. Řeč je jak o televizních rolích, objevil se například v televizním filmu stanice BBC Hawking (2004) o legendárním Stephenu Hawkingovi (zahrál si držitele Nobelovy ceny Arno Penziase) nebo v kultovním seriálu Pán času, tak o divadelních projektech, ale i rádiu. Kromě toho byl k vidění i v blockbusterech, zmínit můžeme třeba Captain America: První Avenger (2011). V poslední době jsme ho také mohli zahlédnout v taneční soutěži Stepping Out, ve které se objevil se svou ženou a nedávno si zahrál v seriálu Pan Selfridge.
Glynis Barber/Harriet Makepeace
Stejně jako její manžel Michael, i Glynis dělí svou pozornost mezi divadlo, televizi a film. Objevila se v hromadě projektů. Například v seriálu Království temnot, případně sérii Night and Day. Neohrnula nos ani na mýdlovou operou Emmerdale nebo nekonečným seriálem EastEnders. Z filmů můžeme jmenovat Hranici šílenství (1989), Na nose (2001), Murphyho zákon: Zlíbej mě a mluv (2003) nebo Hammer of Gods (2013). Na kontě má také mnoho divadelních her. Na prknech, která znamenají svět se objevila jak se svým manželem, tak například s Hughem Grantem a to ve hře High Flyers. Jak bylo řečeno, od roku 1989 je vdaná za Michaela Brandona, v roce 1992 se jim narodil syn Alexander Max.
Jen pro zajímavost, zatímco ve Velké Británii se ze seriálu vyklubal hit, v Americe se velké sledovanosti nedočkal a to bez ohledu na intenzivní reklamu. Byly odvysílány první dvě řady, třetí tamějším divákům nabídnuta nebyla.
Pamatujete si na tento seriál nebo už je pro vás moc "starý"?
Legendárny slovenský dabing, aj to prispelo k úspechu u nás a áno na seriály som vyrástol.
OdpovědětVymazatLegendárny slovenský dabing, spojenie slov, ktoré by nikto nečakal a predsa sú výnimky, ktoré potvrdzujú pravidlo. Boli časy keď česká televízia uvádzala dempseyho v slovenčine a podobne aj rodinu addamsovcov. Inak pokiaľ viem, tak ani v čechách veľa vody tento seriál nenamútil a na obraz ho vrátila nova, ktorá sa podielala na vzniku joj-ky a uviedli ho spoločne na oboch programoch.
OdpovědětVymazatVapet vydal prvú sériu na DVD v oboch jazykoch, ale ďalšie série už nie.
Samořejmě, jeden ze seriálů, na kterém jsem vyrůstala. Slovenský dabing byl skvělý, ale teď už jsem si to nedávno pustila v angličtině. A mám dojem, že u nás to taky nikdy nešlo celé.
OdpovědětVymazatJá už si upřímně nepamatuji, kolik dílů běželo, ale vím, že jsem seriál poctivě sledoval :D.
VymazatJá jsem teď na to začala koukat a zjistila jsem, že to má tři série, a u nás běželo snad jen 6 či 10 dílů. Ale můžu se plést, třeba to šlo celé a já si toho jen nevšimla :D Každopádně ta levná DVD, na kterých to nedávno vydali, nemají všechny díly.
Vymazat